Dermaroller

Dermaroller üzerinde onlarca çok ince iğnelerin bulunduğu silindir şeklinde bir cihazdir.Dünyada neştersiz güzellik sağlayan yöntemler arasında ilk sırada yer alan Dermaroller cilt yüzeyinde gezdirilerek uygulanır.

Uygulamasının esası bu silindirin cilt üzerinde gezdirilerek binlerce mikro-deliklerin açılması esasına dayanır.Cilt yüzeyine temas eden iğneler, alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise (derinin alt tabakasına) mikro kanallar açar. Bu mikro kanalları yara  gibi algılayan vücut kendi kendini yenilemeye başlar. Derimize hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırılmış olur. Etkisinin maksimum düzeyde görülmesi birkaç ayı alabilmektedir.

Dermaroller uygulaması tedavisi hedeflenen bölgenin üzerinden iğnelerin çeşitli açılarla, farklı yönlerden geçmesi ile yapılır. Uygulama sırasında tedavi edici ürünler de kullanılarak, etkinin artması sağlanabilmektedir. Bu açılan kanallar yardımıyla kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır.

Eski yöntemlerde  sürülen kozmetikler cilde %3 oranında nüfuz ederken Dermaroller ile birlikte kullanıldıklarında bu oran %400’e kadar çıkmaktadır. Uygulama çok ince de olsa deriye iğne batması esasına dayandığı halde çok acı oluşmamaktadır. Buna rağmen lokal anestezik etkili kremlerle tamamen acı ve ağrı hissi olmadan, çok konforlu uygulama da yapılabilmektedir.

Kullanılan Dermaroller aparatlarınında iğne uzunluğu kullanılacak bölgeye ve soruna göre 1 mm – 1,5 mm – 2 mm olabilmektedir. Uygulamada kullanılacak dermaroller apartının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, paslanmaz çelikten yapılmış olması, montajında yapıştırıcı kullanılmaması başarı için önemli faktörlerdir.

Dermaroller geniş uygulama alanına sahiptir. Bunların başında anti-aging uygulaması ile cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması gelmektedir. Ayrıca yara ve yanık izleri, cilt çatlakları, akne ve sivilce izleri gibi önemli sorunlarda da etkin kullanımı mevcuttur. Akne ve sivilce izleri için Dermarollerı 2-4 haftada bir uygulamak yeterli olacaktır.  Melazma ve hiperpigmentasyon gibi cilt lekesi sorunlarında, derideki geniş porlu yapının azaltılmasında tatmin edici sonuçlar vermektedir.Kellik ve Saç Dokulmesi tedavisindede Dermaroller uygulamasının başarılı olduğu kanitlanmistir.