SCARLET S, fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans cihazıdır. Özel tasarlanmış mikroiğneler aracılığıyla cilt altına radyofrekans enerjisi verilmektedir. Derinlik olarak 0.5-3.5 mm’ye kadar inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilen bu sistem, cildin tüm katlarını etkilediğinden derinin tümündeki problemleri aynı anda tedavi edebilme olanağı sunmaktadır.
Tüm cilt gençleştirme, ciltteki elastikiyet kaybının giderilmesi, yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi, boyun toparlama, cilt sarkmaları, sivilce izleri, aktif sivilce tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, çatlak tedavisi, yara izi düzeltilmesi, saç çıkmasının uyarılması ve hatta kolaltı terlemesinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Özellikle sivilcelerden kalan çukur izlerin giderilmesinde çok başarılıdır.
Bu sistemle ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi ve acısız sayılabilecek bir uygulama olması tercih sebepleridir.
Uygulamadan 30 dakika öncesinde sürülen bir ağrı azaltıcı kremle kişi seansa hazırlanmaktadır. İşlem, kişinin ihtiyacına göre 30-45 dakika arasında sürmektedir.
Her yaş grubuna uygulanabilen bu işlem sonrasında kanama, morarma olmaz ve iğne izi kalmaz. Kişi sosyal yaşantısına ertesi gün dönebilir. Ciltte mikrokanallar açıldığından işlemden hemen sonra büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumların cilde verilmesi veya PRP uygulanması tedavi etkinliğini arttırmaktadır.
Ayda 1 kez olmak üzere 3 seans yeterlidir. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilmektedir. Etkisi 1 yıl devam eder. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama ile tedavinin kalıcı olması sağlanmaktadır.