AQUALYX Uygulaması

İntralipoterapi yönteminde kullanılan CE sertifikasına sahip enjekte edilebilir bir solüsyon olan AQUALYX, 2009 yılından beri piyasada olan ve 49 ülkede 2.000.000 şişenin üzerinde kullanılmış bir üründür. Yağ hücresini parçalama yani adipositolitik özelliği olan bu ürünün ana bileşenleri safra tuzu ve galaktoz olup, fosfatidil kolin içermez.
Bu uygulama kilo verme programı olmayıp, spor ve diyetle verilemeyen inatçı bölgesel yağlanmalar için kullanılmaktadır.
İntralipoterapi yönteminde kullanılan hafif jelatinöz formdaki ürün, bölgesel yağ birikimlerinin olduğu yerlere (karın, karın yanları, gıdı, uyluk iç-dış, diz iç-üst ve erkeklerde meme) yapılır. Akualizis veya akuaplasti denen uygulama tekniğiyle yani uzun iğnelerle birkaç noktadan girilerek yelpaze şeklinde yağ dokusu içerisine dağıtılan ürün, yağ hücrelerini parçalayarak içindeki yağı serbestleştirir ve lenfatik sistemle atılımını sağlar. Uygulama ultrason sistemli cihazlarla da kombine edilebilir.
Uygulama sıklığı 3-4 haftada bir olacak şekilde 2-8 seans olarak planlanır. Uygulama esnasında hafif ağrı ve yanma hissedilebilir. İşlem sonrası birkaç gün içinde geçen şişlik, kızarıklık, hassasiyet ve 10-14 gün içerisinde düzelen morluklar oluşabilmektedir.
Sonuçlar 2-3 ncü seanstan sonra daha belirgin olur, yani kişilerde santim olarak incelmeler başlar. Genç kişilerde uygulamaya verilen yanıt daha geç oluşabilmektedir.
İşlemden sonraki 10 gün boyunca güneş, sauna, jakuzi gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalı ve ayrıca ağır egzersiz programları yapılmamalıdır. Uygulama süresince dengeli beslenme ve hafif bir egzersiz programı daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.