Zayıflama Aşısı (HCG Diyeti)

Zayıflatıcı aşı kilo vermekte zorlanan herkese daha ince bir görünüm elde etmede umut oluyor. Düşük kalorili diyetle birlikte uygulanan zayıflatıcı aşı ile birlikte istenmeyen kiloların tümünden kurtulmak mümkün olduğu gibi zayıflama döneminde en çok şikayet konusu olan bölgesel incelme konusunda da etkili sonuçlar almak mümkün hale gelmektedir. Kalıcı ve doğal yollarla kilo verme konusunda diyet ve egzersiz programlarıyla birlikte kullanılan zayıflatıcı aşı ile birlikte;

 • Kilo vermek,
 • Bölgesel incelmek,
 • Zorlu diyet programlarının üstesinden gelmek

Çok daha kolay oluyor. İnatçı karın, basen ve yan yağların yakım işlemini hızlandıran, uzun süre tokluk hissi veren ve metabolizmayı hızlandıran zayıflama aşısıyla sadece 21 ya da 45 günlük kürler uygulanarak kilo vermekle birlikte beslenme alışkanlığını düzene girerek kişinin kilo verme sürecine devam etmesi sağlanmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı edinilmesiyle birlikte kaybedilen kiloların yeniden alınma riski ortadan kalkarak sadece tek bir zayıflama aşısı kürü ile pek çok etki bir arada elde edilebilmektedir.

Zayıflama Aşısı Nedir?

Zayıflama aşısı düşük kalorili diyet programları ile birlikte günlük uygulanmak suretiyle yapılan enjeksiyonlardır. İstenmeyen yağların yakımı ile birlikte düşük kalorili diyet yapan kişinin uygulama sonrasında da beslenme alışkanlığının düzene sokulmasına yardımcı olmaktadır. İğnenin içeriğinde vücutta zaten var olan hormon olması nedeniyle tamamen doğal bir zayıflama tedavi yöntemi olarak bilinen zayıflama aşısı erkek ve kadın herkes tarafından diyet ve egzersiz programlarıyla birlikte kullanılabilmektedir.

Zayıflama Aşısı İçerisinde Hangi Etken Madde Bulunur?

Zayıflama aşısı etken maddesi hamilelik dönemindeki kadınlarında kanda çok yüksek oranda bulunan Beta hcG hormonudur. Doğal bir hormon içermesi nedeniyle zayıflama aşısı herhangi bir yan etki içermez. İçeriğinde yer alan Beta hcG hormonu ile beyinde hipotalamus bölgesi üzerinde etki eden zayıflama aşısı;

 • Daha hızlı yağ yakımı,
 • Daha uzun süre hissedilen tokluk

Etkileri nedeniyle zayıflama dönemlerinde diyet ve egzersizlerle birlikte uygulanarak programların etkisini hayli artırmaktadır. Diyabet tedavisinde kullanılan ve zayıflatıcı etkisi sebebiyle kilo kontrolünde zorluk yaşayan hastalarda kullanılarak etkili sonuçlar alınmasına neden olan zayıflama aşısı ile 30-45 günde vücut ağırlığının yaklaşık % 8-10 miktarında kilo kaybı gerçekleşmektedir.

Neden Zayıflama Aşısı Tercih Edilmelidir?

Zayıflama aşısının tercih edilme nedenleri aşı ile birlikte elde edilen kazanımlardır. Doğal Beta hcG içerikli olarak uygulanan zayıflama aşısı;

 • Düşük kalorili diyetlerde yaşanan açlık hissini bastırma,
 • Diyet döneminde sıklıkla karşılaşılan halsizlik, yorgunluk, gerginlik, vb. olumsuz etkileri önleme,
 • Yağ yakım işlemini hızlandırma,
 • İştahı azaltarak tok geçen süreyi uzatma,
 • Metabolizmayı hızlandırma,
 • Uykuyu düzenleme,
 • Vücut enerjisini artırma,
 • Bölgesel yağlanmayı ortadan kaldırarak bedenin incelmesini sağlama

Etkilerini göstererek kişinin kilo kontrolü ile birlikte tüm yaşantısını düzene sokacak etkiler içermektedir. Küçük iğneler ile enjekte edilebilmesi nedeniyle kişinin kendisinin de uygulayabileceği pratik bir yöntem olan zayıflama aşısı ile en zorlu kilo verme süreçlerinin üstesinden gelinebilmesi için aranan destek elde edilerek obezite de dahil olmak üzere tüm kilo kaynaklı hastalıkların sebepleri ortadan kaldırılabilmektedir.

Zayıflama Aşısı Nasıl Etki Eder?

Zayıflama aşısının etki mekanizması iki yollu olarak gerçekleşmektedir. Zayıflama aşısının ilk etkisi beyindeki hipotalamus üzerine olurken iştahın azaltılmasını bu şekilde yerine getirir. İkinci etki ise yağ yakım işlemini hızlandırıcı etkisi olup vücudun uygulanan diyet ve egzersiz programlarında daha fazla yağ yakmasını sağlayarak istenmeyen yağlardan etkili bir şekilde kurtulmayı mümkün kılar.

Zayıflama aşısının yağ yakım işlemine katkı sağlaması sonrası her gün yağ yakımı sebebiyle vücutta 4000 ila 5000 kalori arasında enerji açığa çıkmakta ve düşük kalorili diyetlerin halsizlik, yorgunluk ve tükenmişlik etkileri kazandırılan bu enerji ile ortadan kaldırılmaktadır. Elde edilen enerji ile gün boyu dinç olan kişi kısa sürede düşük kalorili beslenme programına adapte olarak aşı kürü bitmesi sonrasında bile alışan metabolizması nedeniyle düzenli bir beslenme programı edinerek verdiği kiloların kalıcı olmasını sağlayabilmektedir.

Zayıflama Aşısı Nasıl Uygulanır?

Zayıflama aşısının uygulanışı 21 günlük ya da 45 günlük kürler halinde gerçekleşir. Zayıflama aşıları her sabah aynı saatte olmak üzere küçük iğneler aracılığıyla kişinin kendisi ya da uzman bir doktor tarafından aynı doz olacak şekilde vücuda enjekte edilmek suretiyle uygulanır. Zayıflama aşısı için seçilen kür sayısı boyunca gün aksatılmadan uygulanması gereken aşı için saat bile atlanmaması, her gün aynı saatte uygulanması kürün etkili olabilmesi için önemli bir ayrıntıdır.

Hastanın yaş, cinsiyet ve günlük kalori ihtiyacına göre hazırlanan düşük kalorili diyetle birlikte uygulanan zayıflama aşısı, kişinin fazla kilo miktarına göre belirlenen kür sayısı ile birlikte tedavinin hiçbir aşamasında aksama gerçekleşmeyecek şekilde kür boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır. Kür sonrası edinilen beslenme alışkanlığı terk edilmemeli ve böylece verilen kiloların kalıcı olması sağlanmalıdır.

Zayıflama Aşısı Hangi Sıklıkta Uygulanır?

Zayıflama aşısının uygulama sıklığı yukarıda belirttiğimiz gibi toplam kür için seçilen gün sayısı boyunca her gün sabahları olmak veya haftada 3 kez olmak üzere seçilerek uygulanmaktadır. Her sabah aynı saatte uygulanan zayıflama aşılarında bu denli titiz bir tedavi yöntemi seçilmesinin ardından zayıflama aşısı etken maddesi olan Beta hcG hormonunun vücutta tutulma süresi ile ilgilidir. Herhangi bir şekilde depolanmayan zayıflama aşısı etken maddesi küçük dozlarda uygulanmakta ve vücuttan uygulandığı günün ertesi günü öğle vakitlerinde atılmaktadır. Etken maddenin vücuttan atılması sebebiyle kür programında aksama yapılmayarak vücudun zayıflama aşısının etkilerini gösterebilmesi için her gün aynı saatlerde aşı uygulanarak vücuttan atılan etken maddenin yenisi vücuda enjekte edilerek hormonun etkilerinden yararlanılmaya devam edilmektedir.

Kimler Zayıflama Aşısı Kullanabilir?

Zayıflama aşısı kullanımına uygun kişiler için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Tamamen vücut tarafından üretilen doğal Beta hcG hormonu içermesi nedeniyle herhangi bir yan etkinin bulunmadığı zayıflama aşısı;

 • Fazla kilolarından kurtulmak isteyen,
 • Düzenli egzersiz ve düşük kalorili diyete sadık kalabilecek

Erkek ve kadın tüm fazla kilo sahiplerince uygulanabilir.

Zayıflama Aşısı ile Birlikte Önerilen Diyet ve Egzersiz Programları Nelerdir?

Zayıflama aşısıyla birlikte yapılması gereken diyet ve egzersiz programları aşının zayıflatıcı, inceltici ve verilen kiloların kalıcı etkilerini gerçekleştirebilmesi amacıyla uygulanması gereken en önemli hususlardır. Genellikle günlük 500 kalori alınacak şekilde uygulanan salata ve yeşillik ağırlıklı beslenmenin ön planda tutulduğu düşük kalorili diyetlerle uygulanan zayıflama aşısı bu denli düşük kalori alımına karşın diyet programına sadık kalınmasını kolaylaştırmaktadır. Diyet programı ile birlikte 21 günlük ya da 45 günlük zayıflama aşısı kürleri uygulanırken düzenli egzersiz yapılması tedavinin etkisini artırdığı gibi uzmanlarca da önerilmektedir. Seçilecek egzersiz programlarında ağır efor sarf ettirecek egzersizlerin yer alması gerekmezken;

 • Haftada 3 ila 4 gün,
 • Günde 1 saat

Orta tempoda yürüyüş gerek zayıflama sürecinde, gerek duygusal değişimlerle mücadele etme konusunda tedaviden faydalananlara yardımcı olmaktadır.

Zayıflama Aşısı Sonrası Hastalar Yeniden Kilo Alır Mı?

Zayıflama aşısı sonrası verilen kiloların geri alınması düzene giren beslenme alışkanlığı sebebi ile karşılaşılan bir problem değildir. Etken madde içeriği ile kilo verme ve kilo kontrolü evrelerinde etkili sonuçlar gösteren zayıflama aşısında uygulanan kür sonrasında tedavi gören kişilerin yüksek kalorili beslenmeye yönelmemeleri halinde verdikleri kiloları yeniden almamaktadırlar.

Zayıflama Aşısı Kullanımı Sebebiyle Gözlenen Fiziksel ve Duygusal Değişimler Nelerdir?

Zayıflama aşısı kullanımı sırasında gözlenen fiziksel ve duygusal değişimler olumlu yönde gerçekleşmektedir. Beşyüz kalorili diyet programları sırasında diyet yapan kişilerde gözlemlenen halsizlik, bitkinlik, yorgunluk ve tükenmişlik gibi etkilerin ortadan kaldırılmasında etkili olan zayıflama aşısı uzun süre verdiği tokluk hissi ve iştah kesici özelliği ile zorlu diyetlerin üstesinden gelinmesine yardımcı olacak fiziksel ve duygusal desteği hastalara sunmaktadır.

Beslenme programlarına alışılmasında başrol oynayan zayıflama aşısı yağ yakımı hızlandırıcı etkisi sebebiyle vücutta enerji açığa çıkmasını sağlamaktadır. Her gün ortalama 4000 ila 5000 kalori enerji açığa çıkartacak düzeyde yağ yakılmasını sağlayan zayıflama aşısı kilo kaybına sebep olmakla birlikte kişinin gün içinde zinde olmasına yetecek enerjiyi temin etmesini sağlamaktadır. Zayıflama aşısı ile diyet nedeniyle yaşanacak olumsuz etkilerin aksine standart beslenme programları uygulayan kişilerden daha aktif bir hayat sürdürülebilmektedir.

Zayıflama aşısı gerek kilo verme sürecinin hızlandırılması gerek verdiği enerji ile tedavi gören kişilerin motivasyonunu yükselterek tedaviye rahatlıkla devam edebilmelerini sağlamaktadır. Strese bağlı yemek yeme, uykusuzluk, vb. psikolojik rahatsızlıklar zayıflama aşısının dolaylı etkileri sebebiyle ortadan kalkarak kişinin psikolojisinin de güçlenmesi sağlanmaktadır.

Zayıflama Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Zayıflama aşısının yan etkileri bulunmamaktadır. Aşının herhangi bir kimyasal içermemesi ve insan vücudundan elde edilen hormon içerikli olması nedeniyle uygulama sırası ve sonrasında gözlemlenen herhangi bir yan etkiye rastlanmamaktadır.

Zayıflama Aşısının Tansiyon ve Diyabet Hastalarına Etkileri Nelerdir?

Tansiyon ve diyabet hastalarında zayıflama aşısının etkileri olumlu olarak gözlenmektedir. İlgili hastaların kilo vermelerini kolaylaştırmanın yanında zayıflama aşısı kullanımı;

 • Tansiyon hastalarında tansiyon ilaç dozlarının azalması,
 • Diyabet tedavisinde insülin ihtiyacının azalması

Etkilerini göstererek hastalıkların şiddetini de azaltmaktadır.

Zayıflama Aşısı Tedavisi Neden Doktor Kontrolünde Uygulanmalıdır?

Zayıflama aşısı tedavisinin doktor kontrolünde uygulanma nedenleri aşı ile birlikte diyet ve egzersiz programlarının da uygulanma zorunluluğu olmasından kaynaklanmaktadır. Zayıflama aşısı her ne kadar doğal bir tedavi yöntemi olsa ve küçük iğneler ile hasta tarafından kendisine enjekte edilmek suretiyle uygulanabilse de sağlık durumunun kontrol edilebilmesi ve uygun diyet programlarının hazırlanabilmesi işlemlerinde doktor kontrolüne ihtiyaç duyulmaktadır.

 • Zayıflama aşısı diyet programına sağlık durumunun uygunluğu,
 • Kişiye özel en uygun diyet programının seçilmesi

Soğuk Lipoliz ile Zayıflamak

Soğuk Lipoliz tedavisi ile zayıflamak ister misiniz? Hemen https://www.bulenttastan.com/soguk-lipoliz/ sayfamı ziyaret edin ve uygulama ile ilgili bilgi sahibi olun.