DOUBLO (HIFU) tedavisi veya ses dalgalarıyla ameliyatsız yüz germe; yüz, boyun, dekolte ve bazı vücut bölgelerindeki cildi sıkılaştırmak ve yukarı kaldırmak amacıyla kullanılan cerrahi olmayan, iğnesiz bir işlemdir. Cildi gevşek ve hafif sarkmış olanlar bu işlem için uygun kişilerdir. Cerrahi girişim için henüz kendini hazır hissetmeyen özellikle düşük kaş yapısı, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma, çene hattı kaybolması problemi olanlar bu uygulamadan yararlanabilmektedir.

DOUBLO cihazında, tıpta uzun yıllardan beri kullanılan ses dalgaları (ultrason) teknolojisi kullanılmaktadır. Ses dalgaları derinin alt tabakalarında odaklanma yaparak nokta şeklinde ısı topları oluştururlar. Bu ısı etkisi sonucu anında gerilme meydana gelmektedir. Buna ayrıca ısının neden olduğu kolajen hasarıda eklendiğinde işlemden yaklaşık 3-4 ay sonra ortaya çıkacak olan sıkılaşma ve yukarı kaldırma (toparlanma) etkisi başlamış olur. Uygulamanın hemen sonrasında görülen toparlama etkisi geçicidir (7-10 gün). Gerçek sonuçlar ancak 3-4 ay sonraki süreçte ortaya çıkacaktır.

DOUBLO tedavisinin en önemli avantajları; her mevsim yapılabilmesi, sosyal hayatı etkilememesi ve odaklı atım teknolojisi sayesinde deri yüzeyinde hasar oluşturmamasıdır.

Bu uygulamada genellikle tek seans yeterlidir, ancak belirgin sarkması olanlarda 6 ay sonra tekrarlanabilir.

Yaklaşık 60 dakika süren uygulama esnasında hafif bir ısı hissi ve belli bölgelerde hafif ağrı oluşabilir. Uygulamanın etkisi 1-1.5 yıl devam edebilmektedir.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar; 2-3 gün süreyle sauna-jakuzi gibi çok sıcak ortamlarda bulunmamak ve 7-10 gün boyunca cilde sert masaj yapmamaktır.