Işık Dolgu

Yaş, stres, güneş, hormonal düzensizlikler, tütün kullanımı ve sağlıksız bir yaşam tarzı deri yaşlanmasını hızlandıran faktörlerdendir.
Vücudumuzun ürettiği hyalüronik asitin yaşla birlikte azalması cildimizde mat bir görünüm, kuruluk, kolay hasarlanma ve kırışıklıkların oluşumuyla sonuçlanmaktadır. Çünkü derimizin ana yapı taşlarından birisi olan hyalüronik asit, sünger gibi fonksiyon görerek suyu tutmakta böylece nem, dolgunluk ve sağlıklı bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca derideki toksik maddeler yani oksidanlar da elastikiyet ve tonüste azalmaya neden olurlar.
Cildimiz için gerekli olan bu maddelerin gıda veya haplarla dışarıdan alınmaları yeterli etkiyi yaratamamaktadır. Bu yüzden ürünlerin enjeksiyon yöntemiyle kullanılması istenilen etkiyi yaratarak cildimizi daha canlı ve aydınlık hale getirirken kırışıklıkları da hafifletmektedir.
Işık dolgusu adı altında 2 ürün bulunmaktadır. Ürünlerin ortak özelliği, ana madde olan hyalüronik asit yanında aminoasit, antioksidan, mineral ve vitamin içermeleridir. Redensity-I olarak adlandırılan birincisi yüz, boyun, dekolte ve el üzerlerine yapılırken, diğeri yani Redensity-II, göz altı ve çevresine uygulanmaktadır. Böylece R-I yeniden yapılandırılma ve yenilenme sağlayarak cildimizin daha nemli ve aydınlık görülmesini sağlarken, R-2’de göz altındaki çukurlanmayı doldurarak ve göz çevresi derisini de yeniden yapılandırarak ışığın kırılma açısını değiştirmekte böylece de göz çevresine aydınlık bir görünüm kazandırılmaktadır.
Ortalama 15-20 dakika sürecek işlemden 30 dakika önce uygulamanın yapılacağı bölgeye uyuşturucu bir krem sürülmektedir. Enjektör içinde hazır olan ürünler çok ince iğnelerle veya kanülle cilt içine yapılmaktadır. İşlem sonrasındaki kızarıklık ve çok hafif şişlik 1-2 gün içinde geçerken nadiren oluşabilecek morluğun düzelmesi 10 günü bulacaktır.
R-I, başlangıçta 2-3 hafta aralıklarla 3-4 seans olarak uygulanmakta ve devamında 3-4 ayda bir tek seans olarak idame programı yapılmaktadır. R-2, tek seans olarak uygulanmakta ve etkisini 10-12 ay devam ettirmektedir. Gözaltı çukuru çok derinse 1 ay sonra 1 seans daha yapmak gerekebilir.