Ameliyat olmadan göz kapağı estetiği sayesinde göz kapaklarınızı arzu ettiğiniz forma getirmek ister misiniz? Eğer göz kapağı estetiği yaptırmak isterseniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Hekiminiz ile konuşarak sizin için en uygun göz kapağı estetiği yöntemini bulabilirsiniz. Göz kapağı estetiği denildiği zaman akla ilk olarak Plazma enerjisi gelmektedir.

Göz kapakları zamanla, yer çekiminin de etkisiyle birlikte gevşeme ve sarkmaya başlar. Aşağıya doğru baskı oluşacağından kişinin görme açısı değişir. Bu sorun hem sağlık hem de estetik açıdan risk teşkil eder. Önceki yıllarda bu sorunların çözülmesi için çoğu zaman ameliyatlı yöntemlerden faydalanmak gerekirdi. Şimdi ise Plazma enerjisi yöntemi başta olmak üzere ameliyata gerek kalmadan işlem kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği için Plazma Enerjisi Uygulaması

Ameliyat olmadan göz kapaği estetiğinde Plazma enerjisi sayesinde ameliyat tarihe karışıyor. Bilimsel olarak ispatlanan bu yöntem ilk olarak İtalyan doktor Prof. Dr. Fippi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntem cilt yüzeyinde elektriksel enerjiyi kullanır ve havadaki gazı iyonize eder. Böylece ortaya plazma enerjisi çıkar.

Plazma enerjisi sayesinde cilt yüzeyinin en üst katmanının buharlaşmasını sağlar. Bu durum yeni doku oluşumunu tetikler. Ciltte çoğunlukla herhangi bir leke ya da iz kalmaz. Güvenli bir uygulama olan bu yöntem ile etki sonuçlar almak mümkündür.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği için Kullanılan Plazma Enerjisi Hangi Tedaviler için Kullanılır?

Ameliyat olmadan göz kapaği estetiğinde Plazma enerjisi yöntemi sayesinde aşağıdaki cilt problemlerini çözebilirsiniz:

 • Akne izleri,
 • Kabarık benlerin tedavisinde,
 • Göz çevresi kırışıklıkların giderilmesi,
 • Göz kapağı düşüklüğünde,
 • Dudak üstü mimiklerin giderilmesi,
 • Sigara çizgilerinin giderilmesi,
 • Yüzeysel lekelerin giderilmesinde,

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği için Kullanılan Plazma Enerjisi Uygulaması Nasıl Olur?

Ameliyat olmadan göz kapaği estetiğinde kullanılan Plazma enerjisi yönteminde uygulama öncesinde ilk önce lokal anestezik kremlerin uygulanması gerekir. Bu kremlerin etkisini göstermesi için en az 30 dk boyunca beklemek gerekir. Uygulamanın mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Uygulama yapılacak bölgenin özelliklerine göre değişmekle birlikte bir seans ortalama 20 dk sürer.

Uygulama sonrasında ciltte ödem, kızarıklık ve kabuklanma görülmesi normaldir. Bu yan etkiler en geç 10 gün içinde kendiliğinden geçecektir. Müdahale edilmesine gerek yoktur. Kabuklanmalardan rahatsız olan hastalar makyaj uygulaması yaparak bölgeyi kapatabilirler.

Plazma Enerjisi Uygulamasının Kimlere Yapılması Uygun Değildir?

Plazma enerjisi yönteminin kullanılmasının uygun olmadığı kişiler arasında:

 • Gebeler,
 • Emzirme döneminde olanlar,
 • Sedef, vitiligo gibi hastalıkları olan kişiler,
 • Cildinde enfeksiyon olan kişiler,
 • Keloid eğilimi olanlar
 • Uygulama bölgesinde aktif cilt problemi olanlar

Hem kadınlar hem de erkekler bu yöntemden faydalanabilirler.

Plazma Enerjisi Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Plazma enerjisi yönteminden sonra dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlemden sonra ödem görülmesi normaldir. Ödem miktarı çoksa ödem çözücü ilaçlarlar kullanılabilir.
 • Tedavi alanın işlemden sonra sabun ile temizlenmesi gerekir. Sabun özelliği asidik pH olmalıdır.
 • İşlemden sonra kesinlikle alkol içerikli dezenfekte ürünleri kullanılmamalıdır.
 • İşlemden sonra ciltte kabuklanma oluşması normaldir. Bu kabukların kesinlikle elle kaldırılmaması gerekir. Kabuklar kendiliğinden düşecektir.
 • Kabukların üzerine bant çekilmemeli, sadece doktor tarafından önerilen kremler sürülmelidir.
 • İşlemden sonra yalnızca güneş ışığına karşı değil, yapay ışıklardan da (Bilgisayar ve floresan gibi) cildi korumak gerekir. Bunun için likit yapılı kalın fondoten uygulaması yapılması önerilmektedir. Bu fondoten yatmadan önce sabun kullanarak temizlenmelidir.

Plazma Enerjisi Uygulaması Ne Kadar Etkilidir?

Plazma enerjisi yönteminin etkisi herkes için farklı olabilir. Bu yöntemden daha çok etki almak kişinin kendi ellerindedir. Kişinin hayat tarzında yapacağı olumlu değişiklikler yöntemin daha verimli olmasını sağlayacaktır. Yöntemden daha çok verim almak isterseniz:

 • Düzenli uyku uyuyun,
 • Beslenme düzeninizin sağlıklı olmasına özen gösterin,
 • Sigara kullanmayın,
 • Alkol tüketmeyin,
 • Mümkün olduğu kadar stresten kaçının,
 • Bağışıklık sisteminizi güçlendirilin,

Plazma Enerjisi Uygulamasında Kaç Seans Gereklidir?

Plazma enerjisi uygulamasında gerekli seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uygulama yapıldıktan sonra hemen göz kapağında sıkılık hissedilmeye başlanır. İşlemden sonra göz kapaklarında minik kabuklanmalar olacaktır. Bu kabuklar birkaç gün içinde kendiliğinden düşecektir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği için Kullanılan Plazma Enerjisi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Plazma enerjisi yönteminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlemden sonra çoğunlukla iz kalmaz,
 • Tekrar tekrar uygulanması mümkündür,
 • Doğallıktan uzaklaştırmayan bir tedavi yöntemidir,
 • Cerrahi bir yöntem değildir,
 • Her bir göz kapağına ortalama 10 dk’lık işlem yapılması yeterlidir,
 • Uygulama yapılan bölgedeki cildin gençleşmesini sağlar,

Plazma Enerjisi Uygulamasından Önce Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Plazma enerjisi uygulamasında önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında ilaç kullanımı gelir. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız tedaviden 1 hafta öncesinde bu ilaçların kullanılmaması gerekir. İşlemden önce ağrı kesici ilaç almayın. Alkol kullanmayın. Hekiminizi varsa mevcut hastalıklarınız ve ilaç kullanımınız hakkında detaylı şekilde bilgilendirin.

Plazma Enerjisi Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Plazma enerjisi yönteminden faydalanacak kişiler 30 yaşın üzerinde olan ve uygulamaya engel hastalığı bulunmayan herkestir. Eğer bakışlarınızın yorgun olduğunu düşünüyorsanız, göz kapaklarınızın daha genç ve sıkı görünmesini istiyorsanız, bu yöntemden hekim kontrolünde faydalanabilirsiniz.

Bu işlemle birlikte ciltte mikro boyutlarında delikler açılır. Delik boyutlarının çok küçük olması sayesinde cilt herhangi bir zarar görmemiş olur. Ameliyatsız bir yöntem olmasından tercih edilir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Gereklidir?

Göz kapağı estetiği hem kadın hem de erkekler için önemlidir. Bir insanla konuştuğunuz zaman, karşınızdaki insanın gözlerine bakarsınız. Bu sebeple gözler önemli ve göz önünde olan bir bölgemizdir. Göz çevresinde herhangi bir problem olması, öz güven eksikliği yaşanmasına neden olabilir.

Eğer göz altı torbaları oluştuysa, göz aşağıya doğru çekilir. Bu durum hem net görmenin önüne geçer hem de kişinin yaşlı görünmesine neden olur.

Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak kendini gösterdiği bölgelerden bir tanesi göz çevresidir. Bu belirtiler cildin estetik görüntüsünü bozabilir. Dış görünüşümüzün mutsuz, yorgun ve yaşlı olmasına neden olabilir. Bütün bu sebeplerden dolayı; kendinizi güzel, mutlu, enerjik, genç ve öz güvenli hissetmek için göz kapağı estetiği yaptırmanız gerekebilir.

Plazma Enerjisi Uygulamasında Kullanılan Enerji Nedir?

Plazma enerjisi yöntemi ile kullanılan enerji tedavinin temelini oluşturmaktadır. Bu enerji kendine özgüdür ve patenti alınmıştır. Genellikle estetik yöntemlerde kullanılan lazer ve radyofrekans tedavilerinden daha üstündür. Cihaz ucu deriye temas ettiği zaman enerji arkı durmuş olur. Ciltte ısı etkisi oluşur. Bu ısı etkisi ile birlikte cilde noktasal temaslar sağlanır. Yaranın korunması için kabuk oluşur. İşlemden sonra oluşan kabuklanmanın sebebi budur.

Plazma enerjisi sayesinde çevrede bulunan dokulara istenmeyen miktarlarda ısı gönderilmemiş olur. Kontrollü bir yöntemdir. Kabuklanma kendiliğinden oluştuğu için tıbbi anlamda pansuman yapılması gerekmez.

Neden Plazma enerjisi Uygulamasını Neden Tercih Etmeliyim?

Plazma enerjisi yönteminin tercih edilmesi uygulamanın sayısız faydaları sayesindedir. Her şeyden önce işlem sırasında hasta konforu üst düzeydedir. Hasta hafif bir acı hisseder.

Kısa süren bu tedavilerle etkin sonuçlar almak mümkün olur. Tek bir seanstan sonra bile işlemin etkilerini görebilirsiniz. Günler geçtikçe işlemden göreceğiniz etkiler artacaktır. Ortalama 3 ayın sonuna gelindiği zaman sonuçlar daha belirgin olacaktır.

Hastanın genel anesteziye maruz kalması zorunlu değildir. Diğer ameliyat yöntemlerinde ise hastalara genel anestezi yapmak gerekir. Bu tedavi yönteminde en fazla lokal anestezi kremleri kullanılır.

Uygulama sonrasında size önerilen kremleri kullanınız. Kişinin normalde yapması gereken günlük bakımlarının devam ettirilmesi gerekir (Güneş koruyucu krem sürmek, cildi nemlendirmek ve cildi temiz tutmak gibi).

Cildin günlük bakımını yaparken kullanılan ürünlerin cilt ile uyumlu olması çok önemlidir. Örneğin yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişinin yağ bazlı ürünler kullanmaması gerekir. Bu kişiler için su bazlı ürünlerin kullanılması daha uygundur.

Plazma Enerjisi Uygulaması Ameliyattan Korkan Kişiler için İdealdir

Ameliyattan korkan kişiler Plazma enerjisi yönteminden faydalanabilirler. Ameliyat uygulamaları uzun süren, genel anestezi ilaçlarının etkisi altında yapılan ve komplikasyon riski yüksek olan uygulamalardır. Bu nedenle ameliyat olmak çok tercih edilmez. Bu işlem ile hiçbir anesteziye gerek kalmayacak.

Ameliyatlarda olduğu gibi uzun iyileşme döneminden geçmeniz gerekmeyecek. İşlemden birkaç gün sonra sosyal yaşantınıza devam edebileceksiniz. Kişi işlemden sonra kabuklanma ile karşılaşacaktır. Bu da tedavinin bir parçası olup, bakımının iyi yapılması gerekir.