Selülit Mezoterapisi

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Kadınlar selülitten ve kilolardan kurtulmak istedikleri zaman mezoterapiye başvuruyorlar. Diyet ve egzersizle birlikte uygulandığında istenilen sonucu verir. Kilo vermeye,  bölgesel yağ erimesi tedavisinde de rol oynuyor.

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yağ eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, enginar özü, tonüs kuvvetlendirici, sellülit giderici ilaçlar yaklaşık 2 cm ara ile sellülitli bölgeye enjekte edilir.

4 mm iğneler aracılığıyla yapılan bu enjeksiyon sellülitin en geçerli tedavisidir. Uygulama sonrası morluk ise nadiren görülüyor. Mezoterapi uygulaması ile boyun, karın ve göbek yağları, bel ve sırt bölgesi, uyluklar ve diz bölgesi olmak üzere vücutta pek çok bölgelerde uygulanıyor.

İğneyle yağ eritmek artık hayal değil

Seanslar kalça ve göbekte 10 dakika sürelidir 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımıyla cildin orta tabakasına özel solüsyonların enjekte edilmesidir.

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yağ eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, enginar özü, tonüs kuvvetlendirici, sellülit giderici ilaçlar yaklaşık 2 cm ara ile sellülitli bölgeye enjekte edilir. 4 mm iğneler aracılığıyla yapılan bu enjeksiyon sellülitin en geçerli tedavisidir.

Yaklaşık 8-30 seans arasında devam eden mezotepari seansları sellülitin derecesine göre yapılır. Haftada 1-2 kez yapılan bu enjeksiyon yaklaşık 10 dk da tamamlanır. Tedavi süresince çok az ağrı hissedebilirsiniz. Tedavi sonrası morarmalar olabilir.

Tedavi sırasında kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, şekersiz, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulanmalı. İçecek olarak bitki çaylarını tercih edilmelidir. Kliniğimizde mezoterapi uygulanan hastalara kilo-boy indeksi normal sınırlar üzerinde ise ya da kilosundan da şikâyetçi ise diyetisyenimiz tarafından kişiye özel diyetler de düzenlenmektedir.

Tedavi sırasında ve sonrasında spor (yürüme ve yüzme) ve uygun diyet yasam tarizimiz olmalı, stresten kaçınmalıyız. Günde yaklaşık 2 lt su tüketmeliyiz.