Hydrafacial işlemi, hemen hemen tüm cilt tiplerine uygulanabilen ve cildin ihtiyacına göre uyarlanarak yapılan soyucu olmayan bir tedavi yöntemidir. Cilt yüzeyinde yer alan leke, kırışıklık, sivilce vb. cilt sorunlarının düzeltilebilmesine yardımcı olmaktadır. Hydrafacial uygulaması özel tasarlanmış bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Birçok sağlık kuruluşu tarafından kullanımı yaygınlaşan çok amaçlı hydrafacial cihazı sayesinde ciltle ilgili birçok sorunun çözümüne yardımcı olunmaktadır.

Günümüzde en etkili cilt yenileme sistemleri arasında yer alan Hydrafacial cildin ihtiyacı olan bakımı yapmaktadır. Parlak, temiz ve duru bir cilt için Hydrafacial uygulaması önerilmektedir. Hydrafacial uygulaması farklı seans süreleri ile yapılabilmektedir. İhtiyacınıza göre uygulama süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre Hydrafacial uygulaması çeşitli cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, cildin temizlenmesi, parlaklık kazanması ve nemlenmesini sağlayan bir yüz bakım tedavisidir. Hydrafacial tedavisi tamamen profesyonel teknikler kullanılarak özel bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Hydrafacial tedavisi sırasında buhar kullanılmamaktadır. Ancak uzman gerekli gördüğünde işlem öncesi buhar uygulaması yapabilmektedir. Cihazın sahip olduğu vakum özelliği sayesinde cilt yüzeyinde bulunan; siyah nokta, ölü deriler vb. unsurlar ortadan kaldırılmaktadır.

Hydrafacial tedavisi ilk olarak cildin vakum sistemiyle temizlenmesi ile başlamaktadır. Ardından çeşitli bakım ürünlerinin cilde sürülmesi ile diğer aşamalara geçilir. Bu işlemin ardından LED tedavisine başlanır. Günümüzde oldukça popüler bir cilt bakım yöntemi olan Hydrafacial, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hydrafacial Uygulama Yöntemi Nasıldır?

Hydrafacial tedavi yöntemi temelde bir cihaza bağlıdır. Cilt bakımı için özel olarak üretilen bu cihaz sayesinde birçok farklı cilt sorunun düzeltilebilmesi sağlanmaktadır. Uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissi duyulmamaktadır. Kullanılan özel teknikler sayesinde, hücre yenilenmesi desteklenmektedir. Aynı zamanda yüze uygulanan bu tedavi ile yüz daha parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olur. Hydrafacial tedavisi uygulama yöntemi ile;

 • Cilt yüzeyinin temizlenmesi
 • Nemlendirme ve serum uygulaması
 • LED tedavisi vb.

farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemlerin süreleri ve içeriğinde farklılık görülebilir. Bu farklılıkların temel nedeni her cilt tipi için farklı bir uygulama yönteminin geliştirilmiş olmasıdır.

Hydrafacial oldukça sağlıklı bir uygulama yöntemidir. Herhangi bir ciddi yan etkiye sahip olmayan bu uygulama, cildin kısa süre içinde yeniden toparlanmasına ve kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Profesyonel teknikler kullanılarak yapılan tedaviden yaralanarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Hydrafacial faydaları arasında birçok farklı unsur sayılabilmektedir. Hemen hemen her yaş grubundan kişiye uygulanabilen bu tedavi yöntemi ile kısa sürede ciltteki sorunları düzeltebilmek mümkündür. Hydrafacial tedavisi seanslarla yapılmaktadır. Bu seanslardan verim alabilmek ve yüksek fayda sağlamak için mutlaka yeterli süreyle tedavinin uygulandığından emin olunuz. Hydrafacial tedavisinin sağladığı faydalar;

 • İnce çizgiler, kırışıklık vb. sorunları ortadan kaldırır
 • Parlaklık ve yumuşaklık sağlar
 • Gözeneklerin daralmasını sağlar
 • Akne, siyah nokta ve diğer lekeleri azaltır
 • Cildin nem dengesini korur ve yağlanmayı önler
 • Her cilt tipi için uygulanabilir
 • Ciddi yan etkilere neden olmaz

Hydrafacial tedavisinin daha birçok farklı faydasından söz edilebilmektedir. İlk seanstan itibaren uygulama ile cilt yüzeyinde yaşanan ferahlığı ve tazeliği hissetmeniz mümkündür.

Cildin tüm tabakalarında etkili bir işlem gerçekleştiren Hydrafacial tedavisi, her zaman yaptırılabilmektedir. Tedavi amacıyla kullanılacak olan bu yöntem yaklaşık olarak 4 – 6 seans uygulanabilir.

Hydrafacial Tedavisinin Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Hydrafacial cil bakımı farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tedaviden yüzde yüz verim alabilmek için bu aşamaların muhakkak uzman kişiler ve doğru sürelerle yapılması gerekmektedir. Yapılan tedavilerin etkili olabilmesi için cildin önceden temizlenmesi ve işlem için uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Hydrafacial tedavisinin uygulama aşamaları;

 • Temizleme: cilt yüzeyinde vakum uygulaması ile derinlemesine etki
 • Hydrapeeling: Sıvı dermabrazyonu ve vakum ile cilt yüzeyinde mikrodermabrazyon yapılır
 • Nemlendirme: Antioksidan, hyalüronik ve diğer özel nemlendiriciler uygulanır
 • Serum uygulaması: cilt sorunlarına (sivilce, leke, siyah nokta vb.) ve cilt tipine göre özel serum uygulanır
 • LED tedavisi: Farklı renk ışınlarla cilt bakımı.

Yapılan bu yöntemlere göre LED terapisi uygulamanın son aşamasıdır. LED terapisinde genellikle mavi ışık uygulaması aknelerin oluşmasına neden olan zararlı maddeleri ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama ile porlar temizlenir.

Kırışıklılar ve çizgiler için uygulanan yöntem ise kırmızı LED tedavisidir. Cilt yapısına göre liflerin uyarılması bu renk ile sağlanmaktadır. Gözenekler küçülerek cildin sıkılaştırılması sağlanmaktadır.  Cilt lekelerine karşı etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak Hydrafacial tedavisi de gösterilmektedir.

Hydrafacial Tedavisi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hydrafacial seansları cilt yapısına, uygulama amacına ve kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genellikle tedavi amaçlı kullanılan Hydrafacial, 1 haftalık aralarla toplamda 4 ila 6 seans arasında yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, cilt bakımı ve temizleme amacıyla yapılacak Hydrafacial uygulaması aylık olarak farklı seanslar halinde uygulanabilir.

Hydrafacial tedavisi ile hem düzenli cilt bakımı ve temizleme işlemleri yapılabilir hem de cildin yaşlanması önlenebilir. Daha çok erken yaşlarda görülen yağlanma ve akne sorunları için birçok kişi tarafından bu yöntem tercih edilmektedir. Daha ileri ki yaşlarda ise esnekliğini kaybeden ve geniş gözeneklere sahip olan cildin, elastikiyet ve kollajen özelliklerinin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Hydrafacial hangi Yaş Grubu İçin Tavsiye Edilir?

Hydrafacial yaptırmak için herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. Tüm cilt tiplerine, yaş gruplarına ve kişilere göre farklı tür tedaviler ve seanslar uygulanabilmektedir. Özellikle kuru ve hassas cilt yapısına sahip, yaşlanma etkilerinden kurtulmak isteyen kişiler için Hydrafacial tavsiye edilmektedir.

Hydrafacial uygulamasının sağlık açısından ciddi yan etkisinin olmaması, bu tedavi yönteminin tüm dünyada yoğun olarak tercih edilmesini sağlamıştır. Herkes için rahatlıkla uygulanabilen Hydrafacial, cilt onarımı ve tazelenmesi için önemli bir alternatiftir.

 

Hangi Cilt Tipi Hydrafacial İçin Uygundur?

Hydrafacial tedavisi cilt tipi fark etmeksizin uygulanmaktadır. Hassas, kuru ve hızlı yaşlanan cilt tipleri için tavsiye edilmektedir. Uygulamadan oldukça kısa süre sonra cildin yeniden toparlanmaya başladığı ve tazeliğini uzun süre koruduğu gözlemlenmektedir. LED teknolojileri kullanılarak yapılan tedavide amaç ciltteki kolejeni uyarmak, kızarıklığa yatkın cildin sakinleşmesini sağlamaktır.

Her yaş grubundan insanın rahatlıkla yararlanabileceği bu uygulama sayesinde yeniden sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok sağlık kuruluşu bu hizmetleri vermektedir. Güçlü referanslara sahip firmaları tercih ederek Hydrafacial uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Hydrafacial Uygulamasının Zararları Var Mıdır?

Hydrafacial yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. Genellikle hastalarda ciddi bir yan etki gözlemlenmemiştir. Lazerli cilt bakımı uygulamalarının aksine, hücreler ve cilt buharlaştırılmamaktadır. Bu nedenle zararı diğer uygulamalara oranla yok denecek kadar azdır.

Tüm cilt tipleri için ideal özelliklere sahip Hydrafacial uygulaması ile ciltte iltihap, kızarıklık veya kabuklanma gibi durumların oluşması beklenmemektedir. Günümüzde uygulanan en güvenli cilt bakım yöntemlerinden biri olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Hydrafacial Tedavisi Nerede Yapılır?

Hydrafacial fiyat avantajı ve sağladığı faydaları sayesinde en sık tercih edilen cilt bakım uygulamaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hydrafacial tedavisi günümüzde birçok farklı şehirde özel sağlık kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Bu uygulamadan yararlanmak için profesyonel ve kurumsal hizmet veren kurumları tercih etmeniz önerilmektedir.

Sadece Hydrafacial uygulaması için değil sağlığınızı yakından ilgilendiren her konuda mutlaka profesyonel kurumlardan hizmet almanız gerekmektedir. Aksi takdirde, yanlış uygulamalar ve bilinçsiz tedavi yöntemleri nedeniyle ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Hydrafacial Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hydrafacial tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri uygulama sonrasında makyaj yapılmamasıdır. Bununla birlikte önerilen şekilde tedavi sonrasında cilt bakımına da dikkat edilmelidir. Hydrafacial tedavisi sırasında kullanılan ürünlerin cilde iyice nüfus etmesi için işlem sonrası yapılan önerilere dikkat edilmelidir.

Hydrafacial’in acısız ve etkili cilt bakım yöntemi sayesinde tedavi sonrası herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Ancak yine de klinik tarafından tavsiye edilen tedavi sonrası adımları izlemeniz gerekmektedir.

Hydrafacial Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Hydrafacial ne sıklıkla yapılır gibi sorulara verilecek yanıt elbette değişkendir. Cilt tipine, tedavi amacına ve kişisel tercihlere göre değişen seanslar nedeniyle standart bir süre bulunmamaktadır. Ancak bakım ve cilt sağlığı için düzenli tedaviyi tercih etmek isteyen kişiler aylık olarak bu uygulamadan yararlanabilir. Genellikle 4 – 6 seans halinde yapılan uygulama yarım saat boyunca yapılmaktadır. İstenilen cilt yapısına ulaştıktan sonra tedavi bitirilir.

Ayda bir defa tedavinin yaptırılması mümkün değilse yılda dört defaya denk gelecek şekilde 3 ayda bir defa Hydrafacial tedavisi yaptırılmalıdır. Cilt güzelliği ve bakımı özellikle dış faktörler nedeniyle oldukça zordur. Hassas cilt yapısına sahip kişiler için önerilen bu tedavi yöntemi ile kısa sürede ışıltılı bir cilt yapısına sahip olmak mümkündür.

Hydrafacial’ın Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Cilt bakım uygulamaları günümüzde farklı teknik ve aletler kullanılarak yapılmaktadır. Özellikle geçmiş yıllarda sıklıkla kullanılan zararlı etken maddeye sahip cihazlar, ciltte kısa vadede etkili olsa da uzun vadede zararlı etkilere sahip olabilmekteydi.

Klasik cilt bakımı tedavilerinden farklı olarak Hydrafacial uygulamasında lazerli ve buharlı bir işlem uygulanmamaktadır. Hydrafacial MD sistemi (VORTEX) isimli özel üretim, son teknoloji başlıklarla yapılan tedavilerde yan etkiler bulunmamaktadır.

Cildin derinlemesine temizlenmesinde ve ölü deri hücrelerinin yok edilmesine destek olmaktadır. Diğer tedavilerden farklı olarak Hydrafacial uygulama süresi ve etkisi ile ayrılmaktadır. Cihaz uygulamasına ek olarak çeşitli losyon ve serumlarda tedaviye yardımcı olmaktadır. Mikro düzeyde cildin katmanlarına etki eden Hydrafacial uygulaması cildin yaşlanmasına karşıda önemli bir koruma sağlamaktadır.

Yeni nesil cilt bakım ürünleriyle uygulanan Hydrafacial aynı zamanda diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak hem cihaz hem de kullanılan ürünler FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından onay almıştır. Bu yönüyle de oldukça güvenli bir bakım aracıdır.

Hydrafacial Tedavisini Kimler Yapabilir?

Hydrafacial tedavisi yapmak için yetkili olan klinikler tercih edilebilir. Basit uygulama yöntemi sayesinde 20-30 dakika gibi kısa sürede yapılan Hydrafacial, uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Hydrafacial terapisinde kullanılan cihazlar son aşamada farklı tip ışıklarla ciltteki sorunların giderilmesini sağlamaktadır. Örneğin; mavi ışık teknolojisi ile akne, sivilce vb. sorunlar yok edilebilirken, kırışıklık ve ince çizgiler için kırmızı renk tercih edilmelidir. Sorunu tespit ederek uygulama yöntemine karar verecek olan kişiler, uzmanlardır. Hydrafacial tedavisi uygulayacak kişilerin bu nedenle işinin ehli ve sertifikalara sahip kişiler olması gerekir.

Uzm. Dr. Serpil Taştan ile Akupunktur

Uzm. Dr. Serpil Taştan’ın uyguladığı Akupunktur Tedavisine bir göz atmaya ne dersiniz? Hemen https://serpiltastan.com/akupunktur sayfasını ziyaret edin ve akupunktur ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenin.